RCP0603W910RJED
Mfr.Part #
RCP0603W910RJED
Description
RES SMD 910 OHM 5% 1.5W 0603
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Max Power Dissipation :
3.9W
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
910Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
1.5W
Datasheets
RCP0603W910RJED
Vishay / Dale RCP0603W910RJED
RCP Series, Thick Film, 910Ohms, 1.5W, ±5%, -65°C~155°C