RCP0603W680RJEB
Mfr.Part #
RCP0603W680RJEB
Description
RES SMD 680 OHM 5% 1.5W 0603
Tolerance :
±5%
Resistance :
680Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
3.9W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
1.5W
Datasheets
RCP0603W680RJEB
Vishay / Dale RCP0603W680RJEB
RCP Series, Thick Film, 680Ohms, 1.5W, ±5%, -65°C~155°C