RCP0603W47R0GED
Mfr.Part #
RCP0603W47R0GED
Description
RES SMD 47 OHM 2% 1.5W 0603
Max Power Dissipation :
3.9W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Power (Watts) :
1.5W
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
47Ohms
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
RCP0603W47R0GED
Vishay / Dale RCP0603W47R0GED
RCP Series, Thick Film, 47Ohms, 1.5W, ±2%, -65°C~155°C