RCP0603W220RJET
Mfr.Part #
RCP0603W220RJET
Description
RES SMD 220 OHM 5% 1.5W 0603
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Resistance :
220Ohms
Max Power Dissipation :
3.9W
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
1.5W
Tolerance :
±5%
Datasheets
RCP0603W220RJET
Vishay / Dale RCP0603W220RJET
RCP Series, Thick Film, 220Ohms, 1.5W, ±5%, -65°C~155°C