RCP0603W13R0JEC
Mfr.Part #
RCP0603W13R0JEC
Description
RES SMD 13 OHM 5% 1.5W 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1.5W
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Power Dissipation :
3.9W
Length :
1.6002mm
Resistance :
13Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
RCP0603W13R0JEC
Vishay / Dale RCP0603W13R0JEC
RCP Series, Thick Film, 13Ohms, 1.5W, ±5%, -65°C~155°C