RCP0603W11R0JED
Mfr.Part #
RCP0603W11R0JED
Description
RES SMD 11 OHM 5% 1.5W 0603
Power (Watts) :
1.5W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Published :
Resistance :
11Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
RCP0603W11R0JED
Vishay / Dale RCP0603W11R0JED
RCP Series, Thick Film, 11Ohms, 1.5W, ±5%, -65°C~155°C