RCP0603B91R0JWB
Mfr.Part #
RCP0603B91R0JWB
Description
RES SMD 91 OHM 5% 1.5W 0603
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Resistance :
91Ohms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
1.5W
Max Power Dissipation :
3.9W
Datasheets
RCP0603B91R0JWB
Vishay / Dale RCP0603B91R0JWB
RCP Series, Thick Film, 91Ohms, 1.5W, ±5%, -65°C~155°C