RCP0603B620RGS6
Mfr.Part #
RCP0603B620RGS6
Description
RES SMD 620 OHM 2% 1.5W 0603
Power (Watts) :
1.5W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
620Ohms
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
RCP0603B620RGS6
Vishay / Dale RCP0603B620RGS6
RCP Series, Thick Film, 620Ohms, 1.5W, ±2%, -65°C~155°C