RCP0603B430RJS3
Mfr.Part #
RCP0603B430RJS3
Description
RES SMD 430 OHM 5% 1.5W 0603
Power (Watts) :
1.5W
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Power Dissipation :
3.9W
Width :
812.8μm
Resistance :
430Ohms
Composition :
Thick Film
Height :
584.2μm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RCP0603B430RJS3
Vishay / Dale RCP0603B430RJS3
RCP Series, Thick Film, 430Ohms, 1.5W, ±5%, -65°C~155°C