RCP0603B330RJED
Mfr.Part #
RCP0603B330RJED
Description
RES SMD 330 OHM 5% 1.5W 0603
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Published :
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
330Ohms
Power (Watts) :
1.5W
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
RCP0603B330RJED
Vishay / Dale RCP0603B330RJED
RCP Series, Thick Film, 330Ohms, 1.5W, ±5%, -65°C~155°C