RCP0603B1K10JS6
Mfr.Part #
RCP0603B1K10JS6
Description
RES SMD 1.1K OHM 5% 1.5W 0603
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.1kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Power (Watts) :
1.5W
Published :
Datasheets
RCP0603B1K10JS6
Vishay / Dale RCP0603B1K10JS6
RCP Series, Thick Film, 1.1kOhms, 1.5W, ±5%, -65°C~155°C