RCP0505W620RGS6
Mfr.Part #
RCP0505W620RGS6
Description
RES SMD 620 OHM 2% 1.4W 0505
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
5W
Power (Watts) :
1.4W
Resistance :
620Ohms
Length :
1.397mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Width :
1.27mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Datasheets
RCP0505W620RGS6
Vishay / Dale RCP0505W620RGS6
RCP Series, Thick Film, 620Ohms, 1.4W, ±2%, -65°C~155°C