RCP0505W22R0GTP
Mfr.Part #
RCP0505W22R0GTP
Description
RES SMD 22 OHM 2% 1.4W 0505
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
Max Power Dissipation :
5W
Length :
1.397mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1.4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.27mm
Tolerance :
±2%
Resistance :
22Ohms
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RCP0505W22R0GTP
Vishay / Dale RCP0505W22R0GTP
RCP Series, Thick Film, 22Ohms, 1.4W, ±2%, -65°C~155°C