RCP0505W220RJET
Mfr.Part #
RCP0505W220RJET
Description
RES SMD 220 OHM 5% 1.4W 0505
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.397mm
Power (Watts) :
1.4W
Size / Dimension :
0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
Max Power Dissipation :
5W
Max Operating Temperature :
155°C
Published :
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tray
Resistance :
220Ohms
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Width :
1.27mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RCP0505W220RJET
Vishay / Dale RCP0505W220RJET
RCP Series, Thick Film, 220Ohms, 1.4W, ±5%, -65°C~155°C