RCP0505W13R0GS3
Mfr.Part #
RCP0505W13R0GS3
Description
RES SMD 13 OHM 2% 1.4W 0505
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
1.397mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
1.4W
Size / Dimension :
0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
Resistance :
13Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
1.27mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
5W
Datasheets
RCP0505W13R0GS3
Vishay / Dale RCP0505W13R0GS3
RCP Series, Thick Film, 13Ohms, 1.4W, ±2%, -65°C~155°C