RCP0505W130RJWB
Mfr.Part #
RCP0505W130RJWB
Description
RES SMD 130 OHM 5% 1.4W 0505
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Published :
Power (Watts) :
1.4W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
1.27mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.397mm
Resistance :
130Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Power Dissipation :
5W
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
Packaging :
Tray
Datasheets
RCP0505W130RJWB
Vishay / Dale RCP0505W130RJWB
RCP Series, Thick Film, 130Ohms, 1.4W, ±5%, -65°C~155°C