RCP0505W130RGWB
Mfr.Part #
RCP0505W130RGWB
Description
RES SMD 130 OHM 2% 1.4W 0505
Power (Watts) :
1.4W
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
130Ohms
Tolerance :
±2%
Published :
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
1.27mm
Max Power Dissipation :
5W
Length :
1.397mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RCP0505W130RGWB
Vishay / Dale RCP0505W130RGWB
RCP Series, Thick Film, 130Ohms, 1.4W, ±2%, -65°C~155°C