RCP0505W130RGEA
Mfr.Part #
RCP0505W130RGEA
Description
RES SMD 130 OHM 2% 1.4W 0505
Max Power Dissipation :
5W
Supplier Device Package :
Resistance :
130Ohms
Length :
1.397mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1.4W
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Width :
1.27mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Datasheets
RCP0505W130RGEA
Vishay / Dale RCP0505W130RGEA
RCP Series, Thick Film, 130Ohms, 1.4W, ±2%, -65°C~155°C