RCP0505W100RGTP
Mfr.Part #
RCP0505W100RGTP
Description
RES SMD 100 OHM 2% 1.4W 0505
Power (Watts) :
1.4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
1.397mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Power Dissipation :
5W
Width :
1.27mm
Resistance :
100Ohms
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
Published :
Datasheets
RCP0505W100RGTP
Vishay / Dale RCP0505W100RGTP
RCP Series, Thick Film, 100Ohms, 1.4W, ±2%, -65°C~155°C