RCP0505B820RJWB
Mfr.Part #
RCP0505B820RJWB
Description
RES SMD 820 OHM 5% 1.4W 0505
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
820Ohms
Power (Watts) :
1.4W
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Width :
1.27mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Power Dissipation :
5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.397mm
Datasheets
RCP0505B820RJWB
Vishay / Dale RCP0505B820RJWB
RCP Series, Thick Film, 820Ohms, 1.4W, ±5%, -65°C~155°C