RCP0505B680RJWB
Mfr.Part #
RCP0505B680RJWB
Description
RES SMD 680 OHM 5% 1.4W 0505
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
1.4W
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Power Dissipation :
5W
Packaging :
Tray
Width :
1.27mm
Length :
1.397mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
680Ohms
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
RCP0505B680RJWB
Vishay / Dale RCP0505B680RJWB
RCP Series, Thick Film, 680Ohms, 1.4W, ±5%, -65°C~155°C