RCMS02237R0FHS14
Mfr.Part #
RCMS02237R0FHS14
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Length :
6.5mm
Tolerance :
1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Diameter :
2.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Resistance :
237Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Datasheets
RCMS02237R0FHS14
Through Hole 237Ohm, Metal Film,