RCMM1056R0JKA20
Mfr.Part #
RCMM1056R0JKA20
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Diameter :
6.2mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
5%
Power Rating :
1W
Length :
16mm
Through Hole
Factory Lead Time :
111 Weeks
Resistance :
56Ohm
Published :
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Datasheets
RCMM1056R0JKA20
Through Hole 56Ohm, Metal Film,