RCMM101002GKS09
Mfr.Part #
RCMM101002GKS09
Description
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
2%
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Resistance :
10kOhm
Length :
16mm
Power Rating :
1W
Diameter :
6.2mm
Datasheets
RCMM101002GKS09
Through Hole 10kOhm, Metal Film,