RCMM051602JKS14
Mfr.Part #
RCMM051602JKS14
Description
RES 16K OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
5%
Resistance :
16kOhm
Length :
10.2mm
Diameter :
3.65mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Datasheets
RCMM051602JKS14
Through Hole 16kOhm, Metal Film,