RCMM051502JKS14
Mfr.Part #
RCMM051502JKS14
Description
RES 15K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
15kOhm
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
10.2mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Diameter :
3.65mm
Tolerance :
5%
Datasheets
RCMM051502JKS14
Through Hole 15kOhm, Metal Film,