RCMM028R20JKA22
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMM028R20JKA22
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Diameter :
2.5mm
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
5%
Length :
6.5mm
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
Molded
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
8.2Ohm
Datasheets
RCMM028R20JKA22
Through Hole 8.2Ohm, Metal Film,