RCMA20100R0BEB00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMA20100R0BEB00
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
1W
Package / Case :
Molded
Tolerance :
0.1%
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Film
Length :
29mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
100Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
10.2mm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Datasheets
RCMA20100R0BEB00
Through Hole 100Ohm, Metal Film,