RCMA0551100BES03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMA0551100BES03
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
10.4mm
Published :
Factory Lead Time :
111 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
0.1%
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Molded
Resistance :
5.11kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
4.2mm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Mount :
Through Hole
Datasheets
RCMA0551100BES03
Vishay / Sfernice RCMA0551100BES03
Through Hole 5.11kOhm, Metal Film,