RCL1225931RFKEG
Mfr.Part #
RCL1225931RFKEG
Description
RES SMD 931 OHM 2W 2512 WIDE
Chip Resistor - Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Max Power Dissipation :
2W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Construction :
Chip
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Power Rating :
2W
Resistance :
931Ohm
Datasheets
RCL1225931RFKEG
Vishay / Dale RCL1225931RFKEG
FIXED RESISTOR RCL Series, Thick Film, 931Ohm, ±1%, -55°C~155°C