RCL122582K5FKEG
Mfr.Part #
RCL122582K5FKEG
Description
RES SMD 82.5K OHM 2W 2512 WIDE
Resistance :
82.5kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Published :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
6.2992mm
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
2W
Datasheets
RCL122582K5FKEG
Vishay / Dale RCL122582K5FKEG
RCL Series, Thick Film, 82.5kOhms, 2W, ±1%, -55°C~155°C