RCL12257K68FKEG
Mfr.Part #
RCL12257K68FKEG
Description
RES SMD 7.68K OHM 2W 2512 WIDE
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
2W
Resistance :
7.68kOhms
Max Power Dissipation :
2W
Voltage - Rated :
200V
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
Length :
3.2004mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
6.2992mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RCL12257K68FKEG
Vishay / Dale RCL12257K68FKEG
RCL Series, Thick Film, 7.68kOhms, 2W, ±1%, -55°C~155°C