RCL1225620RJNEG
Mfr.Part #
RCL1225620RJNEG
Description
RES SMD 620 OHM 2W 2512 WIDE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Supplier Device Package :
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
6.3mm
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
Resistance :
620Ohms
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
200V
Thick Film
Length :
3.2004mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RCL1225620RJNEG
Vishay / Dale RCL1225620RJNEG
RCL Series, Thick Film, 620Ohms, 2W, ±5%, -55°C~155°C