RCL122546K4FKEG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCL122546K4FKEG
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet
Download
Description
RES SMD 46.4K OHM 2W 2512 WIDE
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Construction :
Chip
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
889μm
Case Code (Imperial) :
Published :
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
2W
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
46.4kOhm
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Composition :
Thick Film
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
RCL
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Power Rating :
2W
Datasheets
RCL122546K4FKEG
Vishay / Dale RCL122546K4FKEG
FIXED RESISTOR RCL Series, Thick Film, 46.4kOhm, ±1%, -55°C~155°C