RCL122523R2FKEG
Mfr.Part #
RCL122523R2FKEG
Description
RES SMD 23.2 OHM 2W 2512 WIDE
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Resistance :
23.2Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
2W
Composition :
Thick Film
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
2W
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
889μm
Length :
3.2004mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
6.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
RCL122523R2FKEG
Vishay / Dale RCL122523R2FKEG
RCL Series, Thick Film, 23.2Ohms, 2W, ±1%, -55°C~155°C