RCL1225187RFKEG
Mfr.Part #
RCL1225187RFKEG
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES SMD 187 OHM 2W 2512 WIDE
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated :
200V
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2004mm
Case Code (Imperial) :
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
187Ohms
Width :
6.2992mm
Termination :
SMD/SMT
Height :
889μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
RCL1225187RFKEG
Vishay / Dale RCL1225187RFKEG
RCL Series, Thick Film, 187Ohms, 2W, ±1%, -55°C~155°C