RCL122514K0FKEG
Mfr.Part #
RCL122514K0FKEG
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES SMD 14K OHM 2W 2512 WIDE
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Height :
889μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
14kOhm
Construction :
Chip
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
200V
Max Power Dissipation :
2W
Power Rating :
2W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RCL122514K0FKEG
Vishay / Dale RCL122514K0FKEG
FIXED RESISTOR RCL Series, Thick Film, 14kOhm, ±1%, -55°C~155°C