RCL122512R1FKEG
Mfr.Part #
RCL122512R1FKEG
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES SMD 12.1 OHM 2W 2512 WIDE
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
Height :
889μm
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Max Power Dissipation :
2W
Width :
6.2992mm
RCL
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
12.1Ohms
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Tolerance :
±1%
Composition :
Thick Film
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RCL122512R1FKEG
Vishay / Dale RCL122512R1FKEG
RCL Series, Thick Film, 12.1Ohms, 2W, ±1%, -55°C~155°C