RCL12189K10FKEK
Mfr.Part #
RCL12189K10FKEK
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES SMD 9.1K OHM 1W 1812 WIDE
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
9.1kOhms
Voltage - Rated :
200V
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
550μm
Supplier Device Package :
Width :
4.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RCL12189K10FKEK
Vishay / Dale RCL12189K10FKEK
RCL Series, Thick Film, 9.1kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C