RCL1218620RFKEK
Mfr.Part #
RCL1218620RFKEK
Description
RES SMD 620 OHM 1W 1812 WIDE
Size / Dimension :
0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
620Ohms
Width :
4.5974mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
609.6μm
Length :
3.2004mm
Power Rating :
1W
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
29.511854mg
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Datasheets
RCL1218620RFKEK
Vishay / Dale RCL1218620RFKEK
RCL Series, Thick Film, 620Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C