RCL12181R47FKEK
Mfr.Part #
RCL12181R47FKEK
Description
RES SMD 1.47 OHM 1W 1812 WIDE
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Supplier Device Package :
Composition :
Thick Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
550μm
Width :
4.6mm
Resistance :
1.47Ohms
RCL
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm
AEC-Q200
Datasheets
RCL12181R47FKEK
Vishay / Dale RCL12181R47FKEK
RCL Series, Thick Film, 1.47Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C