RCL12181K80JNEK
Mfr.Part #
RCL12181K80JNEK
Description
RES SMD 1.8K OHM 1W 1812 WIDE
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
550μm
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Length :
3.2mm
RCL
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm
Power Rating :
1W
Ratings :
AEC-Q200
Width :
4.6mm
Resistance :
1.8kOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RCL12181K80JNEK
Vishay / Dale RCL12181K80JNEK
RCL Series, Thick Film, 1.8kOhms, 1W, ±5%, -55°C~155°C