RCL12181K37FKEK
Mfr.Part #
RCL12181K37FKEK
Description
RES SMD 1.37K OHM 1W 1812 WIDE
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
3.2004mm
Resistance :
1.37kOhms
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm
Supplier Device Package :
Height :
609.6μm
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
12 Weeks
Width :
4.5974mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
RCL12181K37FKEK
Vishay / Dale RCL12181K37FKEK
RCL Series, Thick Film, 1.37kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C