RCL102049R9FKEF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCL102049R9FKEF
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet
Download
Description
RCL1020 100 49R9 1% E02 E3
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Features :
Automotive AEC-Q200
Composition :
Thick Film
Package :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Status :
Active
Series :
RCL e3
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
Resistance :
49.9 Ohms
Datasheets
RCL102049R9FKEF
Vishay / Dale RCL102049R9FKEF
RCL e3 Series, Thick Film, 49.9 Ohms, 1W, ±1%, -55°C ~ 155°C