RCL0612634KFKEA
Mfr.Part #
RCL0612634KFKEA
Description
RES SMD 634K OHM 3/4W 1206 WIDE
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Max Power Dissipation :
500mW
Feature :
Automotive AEC-Q200
Length :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
Resistance :
634kOhms
Datasheets
RCL0612634KFKEA
Vishay / Dale RCL0612634KFKEA
RCL Series, Thick Film, 634kOhms, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C