RCL061230R0JNEA
Mfr.Part #
RCL061230R0JNEA
Description
RES SMD 30 OHM 3/4W 1206 WIDE
Stock
6
In Stock :
6
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code (Metric) :
3216
Resistance :
30Ohms
Supplier Device Package :
0612
Case Code (Imperial) :
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Width :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RCL061230R0JNEA
Vishay / Dale RCL061230R0JNEA
RCL Series, Thick Film, 30Ohms, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C