RCL061213R0JNEA
Mfr.Part #
RCL061213R0JNEA
Description
RES SMD 13 OHM 3/4W 1206 WIDE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
13Ohms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
500mW
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Width :
3.2004mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
RCL061213R0JNEA
Vishay / Dale RCL061213R0JNEA
RCL Series, Thick Film, 13Ohms, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C