RCL04069R10FKEA
Mfr.Part #
RCL04069R10FKEA
Description
RES SMD 9.1 OHM 1/4W 0604 WIDE
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
9.1Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
RCL04069R10FKEA
Vishay / Dale RCL04069R10FKEA
FIXED RESISTOR RCL Series, Thick Film, 9.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C