RCL0406820KJNEA
Mfr.Part #
RCL0406820KJNEA
Description
RES SMD 820K OHM 1/4W 0604 WIDE
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Automotive AEC-Q200
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Working Voltage :
50V
Package / Case :
Wide 0604 (1610 Metric), 0406
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistance :
820kOhm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RCL0406820KJNEA
Vishay / Dale RCL0406820KJNEA
FIXED RESISTOR RCL Series, Thick Film, 820kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C