RCH875NP-4R4M
Mfr.Part #
RCH875NP-4R4M
Description
FIXED IND 4.4UH 2.7A 19.1MOHM TH
Stock
59
In Stock :
59
Series :
RCH-875
Weight :
1.130012g
Lead Diameter :
0.7 mm
Size / Dimension :
0.307Dia 7.80mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Test Frequency :
7.96MHz
Height :
7.5mm
DC Resistance (DCR) :
19.1mOhm Max
Published :
2012
Radiation Hardening :
No
Lead/Base Style :
Radial
Inductance :
4.4μH
Max DC Current :
4.5A
Mount :
Through Hole
Termination :
Current Rating :
2.7A
Height Seated (Max) :
0.295 7.50mm
Datasheets
RCH875NP-4R4M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD